Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
Mon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share | 
 

 pini më shumë lëngje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
avatar

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

MesazhTitulli: pini më shumë lëngje   Tue Aug 25, 2009 6:45 am

Fëmijët shkollor në mëngjez dhe në mbrëmje,si dhe pushimevetë shkurtëra të mësimeve ,patjetër duhet tëpijnë lëngje.Shumë fëmijë harrojnë të pijnë dhe këtë duhet të ua përkujtojmë.Një studim në Univerzitetin e Paderbonit,jo vetëm që dëshmon këtë dukuri,por tregonedhe pasojat gjatë nxënjes seë mësimeve.Psh,nëse fëmiu pi përherë të fundit para se të flej,dhe serish pasi te kthehet nga shkolla,ai do të humbas 2% të lëngjeve në trupin e tij,kjo dmth,nje kufizim i veprimit te tij truporë si dhe kufizim në aftësinë e tij të përqëndrimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Unikkatil
Antar 50%
Antar 50%
avatar

Numri i postimeve : 212
Join date : 24/08/2009
Age : 25
Location : n'KeIt KoSoVeN

MesazhTitulli: Re: pini më shumë lëngje   Tue Aug 25, 2009 6:56 pm

une gjate dites konsumoj shum uje dhe lengje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
pini më shumë lëngje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shkenca :: Mjekesia & shendeti-
Kërce tek: